W odpowiedzi na różne potrzeby klientów, wypożyczalnie samochodów często oferują krótko- i długoterminowy wynajem aut. Krótkoterminowy obejmuje zazwyczaj okres od jednej doby do trzech miesięcy. Umowa długoterminowego wynajmu trwa natomiast od roku do pięciu lat. Czy warto się na niego zdecydować?

Na czym polega?

Długoterminowy wynajem pojazdu to forma dzierżawy auta na czas określony w umowie między klientem, a wypożyczalnią. Z tej formy wynajmu korzystają przede wszystkim firmy i duże przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne, które w danym momencie nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, aby kupić dany samochód. Finansowanie usługi wynajmu długoterminowego aut odbywa się przez umowę leasingu operacyjnego. Wynajmując pojazd na dłuższy okres czasu, klient zobowiązuje się do dokonywania stałej miesięcznej opłaty na konto wypożyczalni. Na wynajmującym natomiast spoczywają wszystkie koszty i zadania związane z utrzymaniem pojazdu. Klient nie musi się martwić serwisowaniem, przeglądami, czy ubezpieczeniem, gdyż wszystkim zajmuje się wypożyczalnia. W przypadku kolizji to również ona oferuje kierowcy samochód zastępczy. Wynajmując auto klient staje się użytkownikiem pojazdu i zazwyczaj nie musi wnosić wkładu własnego. Po okresie wynajmu zwraca on auto do wypożyczalni, czyli prawnego właściciela samochodu. Jeżeli jednak ma taką potrzebę, to może ponownie wypożyczyć kolejny model lub wykupić wynajmowany poprzednio pojazd na własność. Cechą charakterystyczną wynajmu długoterminowego jest ustalony przez klienta roczny limit kilometrów, jaki może pokonać danym autem.

Wynajem długoterminowy, a leasing operacyjny

Podstawową cechą różniącą wynajem długoterminowy od leasingu operacyjnego jest fakt, że ta druga opcja wymaga wniesienia wkładu własnego. Także naprawy i przeglądy nie są wliczone w cenę leasingu. Wyższe są koszty użytkowania samochodu, lecz niższa cena wykupu pojazdu na koniec umowy. Minusem jest jednak to, że w przypadku leasingu musimy wykupić auto po zakończeniu kontraktu, a wynajem daje nam w tej kwestii dużą dowolność. W odróżnieniu od wynajmu długoterminowego, leasing nie obejmuje jedynie nowych aut, lecz również te używane, przez co cena pojazdu jest niższa, niż wartość wynajmu samochodu prosto z salonu.

 

Kind Regards / Pozdrawiam serdecznie TanieAuto 24 team

 
 
 
Mobile / Watsup: (+48) 532 - 494 - 494
 
 
 
 
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW LÓDŹ  | DŁUGOTERMINOWY WYNAJEM AUT | WYNAJEM BUSÓW | WYNAJEM AUT OD 47 PLN
 
CAR RENTAL LODZ | SHORT TERM RENT LODZ | CHEAP CAR RENT LODZ | LONG TERM CAR RENT LODZ BEST PRICE