Jakie klasy aut są dostępne w wypożyczalniach?

To, że samochód musi być w pełni sprawny, wygodny i bezpieczny jest kwestią oczywistą. Każdy ma jednak inne oczekiwania i wymagania względem szczegółowych cech samochodu. Dla niektórych kluczowe będzie to, aby pojazd był kompaktowy, inni zaś pragną luksusowych i szybkich aut. W związku z tym wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i proponują zróżnicowane klasy aut, gdzie każda z nich charakteryzuje się innymi szczególnymi cechami.

Klasy aut na wynajem

Każda wypożyczalnia aut stosuje podział floty, wyszczególniając segmenty, jakie dane pojazdy reprezentują. Wśród standardowych rodzajów samochodów zaliczamy m.in. klasę A, która uwzględnia przede wszystkim auta miejskie o niewielkich rozmiarach. Są one ekonomiczne pod względem kosztów eksploatacyjnych i sprawdzają się głównie na krótkich dystansach. Przykładowe samochody klasy A to Volkswagen Up czy Seat Mii.

Do ruchu miejskiego równie praktyczne są auta klasy B na wynajem. Są niewiele większe od samochód z klasy A, a przy tym użytkownik posiada więcej przestrzeni w bagażniku. W związku z tym klasa B jest idealna do codziennego życia w mieście, czyli przy krótkich dystansach, ciasnych parkingach i w sytuacji przewiezienia większej ilości zakupów.

Dla osób, dla których pojemność w samochodach klasy B jest wciąż za mała, lepszą propozycją będą auta klasy C - nadal kompaktowe, ale posiadające wiele dodatkowego miejsca na bagaż. Ponadto pojazdy z tej grupy pozwalają na komfortową jazdę dla czterech osób, jak i są lepiej przystosowane do dłuższych dystansów.

Samochody klasy D są skierowane przede wszystkim dla rodzin, ponieważ zapewniają dużo przestrzeni dla pasażerów oraz miejsca na dodatkowy bagaż. Należy jednak uwzględnić, że nie są już tak kompaktowe jak samochody z poprzednich klas. Przykładowe auta klasy D to Audi A4 Kombi czy Opel Insignia Kombi.

Inne segmenty pojazdów

Spośród oferty na wyszczególnienie zasługują pojazdy, które w większym stopniu różnią się od wyżej wymienionych klas. Będą to samochody klasy Premium, czyli auta luksusowe, które są chętnie wynajmowane w wypożyczalniach samochodów. Należą do nich ładnie prezentujące się znane modele takich marek, jak BMW, Audi czy Mercedes. Oprócz tego w oddzielnych kategoriach należy rozpatrywać busy na wynajem, a także SUVy - łączące cechy samochodów osobowych i terenowych.

 

Kind Regards / Pozdrawiam serdecznie TanieAuto 24 team

 
 
 
Mobile / Watsup: (+48) 532 - 494 - 494
 
 
 
 
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW LÓDŹ  | DŁUGOTERMINOWY WYNAJEM AUT | WYNAJEM BUSÓW | WYNAJEM AUT OD 47 PLN
 
CAR RENTAL LODZ | SHORT TERM RENT LODZ | CHEAP CAR RENT LODZ | LONG TERM CAR RENT LODZ BEST PRICE