Ograniczenia w wynajmie samochodów. Kto nie może wziąć auta z wypożyczalni?

Wypożyczalnie aut w ostatnich latach zyskują na popularności. Często, znajdując się gdzieś na wyjeździe, decydujemy się na wynajęcie auta, dzięki któremu będziemy mogli zwiedzać rozmaite atrakcje turystyczne.

Rodzaje wynajmu samochodów

Wyróżniamy dwa rodzaje najmu – krótko i długoterminowy. Pierwsza opcja jest opcją wyjazdową. Zapewnia bezpieczeństwo i mobilność na wakacjach lub podczas wyjazdów służbowych. Długoterminowy wynajem aut polecany jest przede wszystkim właścicielom firm, którym zależy na zwiększonej mobilności, ale także klientom indywidualnym. Zezwala na większą płynność i umożliwia częste zmiany na coraz to nowsze modele. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy.

W ofercie naszej wypożyczalni znajdują się auta z klasy A, B, C, C+, D, a także SUV – y, busy oraz auta premium. Klienci mają do wyboru kilka różnych pojazdów w wielu wariantach wyposażenia. Nasza flota składa się z samochodów różnych marek, dzięki czemu każdy znajdzie samochód odpowiadający indywidualnym wymaganiom i potrzebom – bez względu na to, czy wyznacznikiem jest marka, duży bagażnik czy wbudowany GPS.

Odpowiedni wiek

Wiek jest pierwszym kryterium, które musi zostać spełnione. Młodemu i niedoświadczonemu kierowcy może być trudno wynająć samochód, ponieważ brak mu obycia za kierownicą. Konkretne wytyczne wynajmu precyzuje regulamin danej wypożyczalni. Nasza wypożyczalnia nie udostępnia aut osobom, które nie ukończyły 21. roku życia. Ponadto osoba chcąca wynająć samochód, musi posiadać co najmniej dwuletnie doświadczenie za kierownicą. Świadczy to o obyciu z zasadami ruchu drogowego i odpowiednim stażu, a to z kolei gwarantuje bezkolizyjną jazdę.

Niezbędne dokumenty

Procedura najmu auta jest prosta. Podczas zawierania umowy osoby prywatne muszą okazać tylko dwa dokumenty – ważny dowód osobisty i prawo jazdy. Okazanie ważnego dokumentu potwierdzającego uzyskanie uprawnień do poruszania się pojazdami jest warunkiem niezbędnym.

Ważna jest również karta kredytowa, z której pobierane są środki na poczet kaucji za wypożyczane auto. Kwota ta jest formą zabezpieczenia finansowego w przypadku niedopełnienia zapisów umowy bądź ewentualnych uszkodzeń. Zwrot kaucji następuje w momencie zwrócenia samochodu do wypożyczalni i sprawdzenia jego stanu technicznego.

 

Kind Regards / Pozdrawiam serdecznie TanieAuto 24 team

 
 
 
Mobile / Watsup: (+48) 532 - 494 - 494
 
 
 
 
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW LÓDŹ  | DŁUGOTERMINOWY WYNAJEM AUT | WYNAJEM BUSÓW | WYNAJEM AUT OD 47 PLN
 
CAR RENTAL LODZ | SHORT TERM RENT LODZ | CHEAP CAR RENT LODZ | LONG TERM CAR RENT LODZ BEST PRICE