Tankowanie samochodów z wynajmu. Co warto wiedzieć?

Korzystając z usług wypożyczalni samochodowej, otrzymujemy pojazd, który jest w pełni sprawny technicznie, zadbany i ubezpieczony. Przykładowo, w naszej wypożyczalni zapewniamy tylko najnowsze modele pojazdów różnych klas i marek, które są bezpieczne i komfortowe. Są też bogato wyposażone i objęte pełnym zakresem ubezpieczeń, łącznie z pakietem Assistance Europa. Wielu klientów zastanawia się jednak nad kwestią tankowania samochodów z wynajmu, dlatego w tym artykule podzielimy się kilkoma istotnymi informacjami na ten temat.

Wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem

Jest to jedna z najczęściej praktykowanych opcji. Również w naszej wypożyczalni otrzymujesz zatankowany samochód, który jest od razu gotowy do podróży. To bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów, gdyż unikają oni konieczności wizyty na stacji paliw. Jednocześnie trzeba pamiętać, że auto odebrane z pełnym bakiem paliwa musi być również zwrócone w pełni zatankowane. Za zatankowany samochód przy zwrocie nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty.

W przypadku, gdy jednak klientowi zdarzy się oddać samochód z niepełnym bakiem, wypożyczalnia może poprosić o zwrot kosztów zużytego paliwa. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, lepiej przed oddaniem wypożyczonego auta zatankować go do pełna.

Wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem, ale zwrot z pustym

Takie oferty wynajmu pojazdów również się zdarzają. Ta opcja najczęściej jest praktykowana w przypadku długoterminowego najmu. Jest ona korzystna również dla kierowców, którzy wiedzą, że przed zwrotem samochodu nie będą mogli skorzystać ze stacji benzynowej. Wówczas odbieramy w pełni zatankowany pojazd, a opłata za paliwo jest uiszczana już w momencie odbioru. Zanim jednak zdecydujesz się na taką opcję, zwróć uwagę na to, jaka jest cena za paliwo naliczana przez wypożyczalnię przy odbiorze. Bardzo często zdarza się, że jest ona wyższa. Niektóre wypożyczalnie mogą też doliczyć dodatkową opłatę za serwis tankowania.

W chwili zwrotu pojazdu warto zadbać o to, aby bak był pusty, gdyż w większości przypadków koszt za niewykorzystane paliwo nie będzie zwrócony. Niekiedy jednak zdarzają się przypadki, że wypożyczalnie zwracają koszt niewykorzystanego paliwa, ale na specjalnych warunkach. Dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię, czytając ogólne warunki wynajmu umieszczone w ofercie.

 

Kind Regards / Pozdrawiam serdecznie TanieAuto 24 team

 
 
 
Mobile / Watsup: (+48) 532 - 494 - 494
 
 
 
 
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW LÓDŹ  | DŁUGOTERMINOWY WYNAJEM AUT | WYNAJEM BUSÓW | WYNAJEM AUT OD 47 PLN
 
CAR RENTAL LODZ | SHORT TERM RENT LODZ | CHEAP CAR RENT LODZ | LONG TERM CAR RENT LODZ BEST PRICE