Jazda wypożyczonym autem, a kwestia ubezpieczenia

Wynajem samochodów cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Z wypożyczonych pojazdów korzystamy najczęściej podczas wyjazdów wakacyjnych, ale nie tylko. Bardzo często używamy ich również w celach służbowych, a także w sytuacjach, gdy nie możemy jeździć prywatnym autem (np. w czasie jego naprawy).

Decydując się na wypożyczenie samochodu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Oprócz ogólnych kosztów najmu oraz proponowanych warunków w ramach umowy krótko- bądź długoterminowej, warto również upewnić się, co do ubezpieczenia pojazdów. Oczywiście profesjonalne wypożyczalnie aut posiadają stosowną polisę, która chroni zarówno sam firmę wynajmującą, jak i ich klientów. Tak też jest w naszej wypożyczalni, w której każdy pojazd we flocie jest stosownie ubezpieczony na wypadek przypadkowych zdarzeń. Wszystkie dostępne u nas auta posiadają pełen zakres ubezpieczeń łącznie z pakietem Assistance Europa. Z drugiej strony każdy klient może również skorzystać z dodatkowego, indywidualnego ubezpieczenia. Możliwości jest wiele, a w tym artykule przedstawimy najważniejsze z nich.

Podstawowe ubezpieczenie samochodów z wypożyczalni

Każda wypożyczalnia ma obowiązek posiadania stosownej polisy OC dla wszystkich wynajmowanych pojazdów. Takie ubezpieczenie chroni odpowiedzialność cywilną kierowcy. Jednak w większości przypadków wypożyczalnie nie ograniczają się wyłącznie do polisy OC. Może być ona niewystarczająca w przypadku zniszczenia pojazdu lub obrażeń kierowcy, jakie mogą wystąpić np. podczas wypadku. Dlatego też bardzo często firmy wynajmujące samochody proponują swoim klientom dodatkowe ubezpieczenie. W tym przypadku możemy spotkać się z różnymi praktykami na rynku. Niekiedy zapewniany jest pełen pakiet ubezpieczeń w cenie najmu, chociaż bywa i tak, że klient musi sam wykupić taką polisę.

Jednym z najważniejszych ubezpieczeń tego rodzaju jest CDW, czyli Collision Damage Waiver. Chroni ono kierowcę wypożyczonego samochodu w przypadku spowodowania kolizji i uszkodzenia samochodu.

Wypożyczając samochód, pamiętaj o ubezpieczeniu

Każda osoba, która decyduje się na wynajem samochodu, powinna pomyśleć o stosownym zabezpieczeniu. Oczywiście podstawowe ubezpieczenia zapewnia firma wynajmująca, jednak w celu ochrony własnych interesów powinniśmy dobrze zapoznać się z informacjami na ten temat zawartymi w umowie. W ten sposób uchronimy siebie i pojazd przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

 

Kind Regards / Pozdrawiam serdecznie TanieAuto 24 team

 
 
 
Mobile / Watsup: (+48) 532 - 494 - 494
 
 
 
 
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW LÓDŹ  | DŁUGOTERMINOWY WYNAJEM AUT | WYNAJEM BUSÓW | WYNAJEM AUT OD 47 PLN
 
CAR RENTAL LODZ | SHORT TERM RENT LODZ | CHEAP CAR RENT LODZ | LONG TERM CAR RENT LODZ BEST PRICE