Czy wynajętym samochodem można podróżować za granicę?

Zaraz zaczynasz urlop i wybierasz się na swoje wymarzone zagraniczne wakacje?  Jedziesz do sklepu, bo zabrakło olejku do opalania, a tu nagle… Awaria samochodu lub niegroźny wypadek? Wiesz już, że swoim autem nigdzie się nie wybierzesz. Nie chcesz nawet myśleć o odwołaniu wyjazdu, więc szukasz możliwości podróży innym środkiem transportu. Jednak wizja ciasnej, niewygodnej jazdy autobusem lub kosztowny lot samolotem skutecznie psują ci radość z wycieczki? Dodatkowo myśl o spędzeniu tylu godzin w towarzystwie obcych ludzi, gdy na świecie panuje epidemia, zniechęca cię jeszcze bardziej? Perspektywa jazdy kilku, kilkunastu godzin w osłonie na twarzy z pewnością nie działa korzystnie na twój nastrój. A może jesteś po prostu osobą, która na wakacje chciałaby wybrać się pojazdem o innym rozmiarze niż swój własny? Scenariuszy jest wiele, ale odpowiedź jest jedna: spokojnie, po co ten stres? Wystarczy wypożyczyć samochód!

 

Na jak długo?

Oferty wynajmu samochodu obejmują zarówno krótszy, jak i dłuższy okres. Jest to zależne tylko od twoich potrzeb, dlatego dopasujemy ofertę do twoich preferencji czasowych. Dysponujemy samochodami wielu marek, więc za granicę możesz wybrać się autem dopasowanym do celu twojej podróży. Jeżeli wybierasz się na wakacje, pomożemy ci wybrać samochód, który pomieści całą twoją rodzinę, psa i bagaż. W przypadku, gdy chodzi o spotkanie służbowe, może warto pomyśleć o eleganckim i prestiżowym samochodzie? Warto także pamiętać o możliwości samochodu zastępczego z OC sprawcy. W sytuacji nieprzewidzianej kolizji OC zagwarantuje ci tymczasowe auto, tej samej klasy co twoje. A jeżeli marzy ci się lepsze, za dodatkową opłatą, jest to możliwe. Nie musisz się wtedy obawiać, że na czas naprawy samochodu zostaniesz bez środka transportu.

 

Procedury w przypadku wyjazdu za granicę

W przypadku wyjazdu poza teren Polski należy poinformować nas o tym fakcie. Ustalimy wtedy, czy wyjazd do konkretnego kraju jest możliwy oraz uzgodnimy kwestie dodatkowego ubezpieczenia oraz opłat. A ponieważ korzystamy z Assistance Europa podróż po terenie Unii Europejskiej jest wyjątkowo bezpieczna. Dokumenty, których będziesz potrzebować to: dowód osobisty, prawo jazdy, karta kredytowa/debetowa. Po załatwieniu wszystkich formalności nic nie będzie stało na przeszkodzie pomiędzy tobą, a twoją podróżą. Bezpieczny samochód, w którym zadbano o najlepszy stan techniczny jest niezbędny, by cieszyć się spokojnym wyjazdem.