Jak dbać o samochód z wypożyczalni?

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o samochód z wypożyczalni, aby oddając go, uniknąć ewentualnych problemów. Nasza rada jest jedna: dbaj o wynajęty pojazd tak, jakby był to twój własny. Jeśli jednak nadal masz pewne wątpliwości i chciałbyś nieco zgłębić ten temat, w tym artykule dzielimy się kilkoma przydatnymi poradami.

O czym pamiętać jeszcze przed wynajmem samochodu?

Zanim przejdziemy do kwestii związanej z oddaniem pojazdu, chcemy zwrócić twoją uwagę również na to, aby dokładnie sprawdzić jego stan jeszcze przed ruszeniem w trasę. Oczywiście profesjonalne wypożyczalnie, takie jak nasza, zawsze zapewniają swoim klientom pojazdy w odpowiednim stanie, więc nigdy nie ma żadnych wątpliwości co do tej kwestii. Niemniej dla własnego bezpieczeństwa, warto samodzielnie dokonać samodzielnej oceny. Należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, sprawdzić przewidziany limit kilometrów, jakie można przejechać, a także dowiedzieć się, jakie ubezpieczenia zawarte są w cenie wynajmu. Jeśli planujemy wyjazd za granicę, należy taki zamiar zgłosić już na etapie rezerwacji pojazdu.

Stan samochodu w momencie oddawania

Oczywiście najlepiej oddać wypożyczany samochód dokładnie w takim stanie, jaki go odebraliśmy. Rzecz jasna nie wszystkie przypadki drogowe jesteśmy w stanie przewidzieć. Często też nie możemy uniknąć różnorodnych zniszczeń eksploatacyjnych, na które nie mamy wpływu. Z całą pewnością jednak nie powinniśmy specjalnie przyczyniać się do powstawania uszkodzeń w pojeździe. Dodatkowo warto przed zwrotem samochodu nieco go posprzątać. Dotyczy to przede wszystkim wnętrza pojazdu. W chwili odbioru auto jest ono nienagannie czyste i dokładnie w takim stanie powinno być zwrócone.

Bardzo ważna jest również kwestia zakupu paliwa. Jeśli odbieramy zatankowany samochód, w momencie zwrotu również musi być zatankowany do pełna.

W momencie odstawiania pojazdu w umówione miejsce, wypełniany jest specjalny protokół zwrotu auta. Pracownik dokładnie sprawdza jego stan. Jeśli doszło do uszkodzenia pojazdu, którego nie było wpisanego w protokole odbioru, najczęściej ewentualne szkody są pokrywane z ubezpieczenia, chociaż może się zdarzyć, że to wynajmujący będzie musiał za nie odpowiedzieć. W tym przypadku wiele zależy nie tylko od specyfiki uszkodzeń, ale również warunków umowy.

Co w przypadku wypadku samochodowego?

W przypadku wypadku, w którym dojdzie do uszkodzenia pojazdu, wiele zależy od tego, kto był winowajcą zdarzenia. Rzecz jasna każdy samochód jest odpowiednio ubezpieczony przez właściciela. Jeśli więc do zdarzenia nie doszło z naszej winy, ochronę finansową zapewnia ubezpieczenie OC. Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy to wynajmujący doprowadził do wypadku lub kolizji. Wówczas wypożyczalnia może ubiegać się o zwrot kosztów naprawy. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Wypożyczając od kogoś jakiś przedmiot, bierzemy za niego odpowiedzialność w czasie, gdy z niego korzystamy. Jeśli doprowadzimy do zniszczeń, musimy zapewnić jego właścicielowi stosowną rekompensatę, gdyż to on poniósł stratę. Dokładnie tak samo jest w przypadku wypożyczalni samochodów. Niemniej możemy się zabezpieczyć na taką ewentualność, wybierając dodatkowe ubezpieczenie.

 

Kind Regards / Pozdrawiam serdecznie TanieAuto 24 team

 
 
 
Mobile / Watsup: (+48) 532 - 494 - 494
 
 
 
 
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW LÓDŹ  | DŁUGOTERMINOWY WYNAJEM AUT | WYNAJEM BUSÓW | WYNAJEM AUT OD 47 PLN
 
CAR RENTAL LODZ | SHORT TERM RENT LODZ | CHEAP CAR RENT LODZ | LONG TERM CAR RENT LODZ BEST PRICE