O czym pamiętać, oddając swój samochód do wypożyczalni?

Polacy chętnie korzystają z wypożyczalni samochodów, zarówno będąc w kraju, jak i na wakacjach za granicą. Ci, którzy decydują się na ten krok po raz pierwszy, często stresują się, czy nie zapomną o czymś, oddając auto i nie narażą się na dodatkowe koszty. Wypożyczenie (i oddanie) samochodu jest dziecinnie proste. Zawsze należy dokładnie przeczytać umowę najmu przed jej podpisaniem i stosować się do jej zapisów.

Zwrot samochodu

O tym, w jakim stanie samochód powinien zostać zwrócony do wypożyczalni, najczęściej mówią zapisy umowy z daną wypożyczalnią. Zazwyczaj jednak przyjmuje się, że auto oddajemy w takim stanie, w jakim je odebraliśmy. Większość wypożyczalni wydaje samochody z pełnym bakiem, z takim też chciałyby je odbierać. Za zwrócenie niezatankowanego pojazdu najemca musi dopłacić. Na pewno nie będzie opłacało mu się to finansowo. Wypożyczalnia policzy bowiem nie tylko koszty paliwa, ale też czas, który będzie musiała poświęcić na zatankowanie pojazdu. Podobnie sprawa wygląda z czystością samochodu: nie powinniśmy zwracać pojazdu, który jest ubłocony po sam dach, a w środku zostawiliśmy śmieci i zalaną napojami tapicerkę. Musimy doprowadzić go do porządku, lub liczyć się z tym, że wypożyczalnia podliczy nas słono za tę usługę. Oczywiście wszystkie wypożyczalnie zachowują zdrowy rozsądek – na zwykłe zabrudzenia po normalnym użytkowaniu pojazdu nikt nie zwróci najmniejszej uwagi. Samochód powinniśmy zwrócić w stanie nieuszkodzonym. Zawsze przy odbiorze auta podpisujemy z wypożyczalnią protokół zdawczo-odbiorczy,  z zaznaczonymi usterkami danego pojazdu. Jeśli pojawią się nowe, wypożyczalnia może egzekwować od nas koszty ich naprawy (w zależności od wykupionego ubezpieczenia).

Zdrowy rozsądek

Gdy decydujemy się na wynajem samochodu, pamiętajmy, że zdrowy rozsądek zawsze będzie naszym sprzymierzeńcem w sytuacjach, których nie opisują warunki umowy. Jeśli mamy oddać samochód tuż przed zamknięciem wypożyczalni, nie jeźdźmy do niej w ostatniej chwili. Może okazać się, że się spóźnimy, a wypożyczalnia wystawi rachunek za kolejną dobę najmu. Przed oddaniem kluczyków zajrzyjmy do bagażnika i pod siedzenia – nikt nie chce przypadkiem zostawić w samochodzie swojego portfela, dowodu, czy chociażby przewodu do ładowania telefonu. Zadbajmy też o to, by pracownik wypożyczalni podpisał naszą kopię protokołu zdawczo-odbiorczego. Nieuczciwych wypożyczalni jest w Europie coraz mniej, jednak zawsze lepiej mieć pisemny dowód oddania samochodu w dobrym stanie, w razie, gdyby za pół roku nasza karta kredytowa została nagle obciążona.

 

Kind Regards / Pozdrawiam serdecznie TanieAuto 24 team

 
 
 
Mobile / Watsup: (+48) 532 - 494 - 494
 
 
 
 
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW LÓDŹ  | DŁUGOTERMINOWY WYNAJEM AUT | WYNAJEM BUSÓW | WYNAJEM AUT OD 47 PLN
 
CAR RENTAL LODZ | SHORT TERM RENT LODZ | CHEAP CAR RENT LODZ | LONG TERM CAR RENT LODZ BEST PRICE